Fraksiyonel Radyofrekansla Tedavi

Fraksiyonel radyofrekans yöntemi cilt gençleştirme, vücut sıklaştırılması, kol sarkmalarının giderilmesi, ameliyatsız yüz ve boyun germe, sivilce ve yara izlerini gidermede kullanılır.

Fraksiyonel radyofrekans nasıl etkili olur?

Fraksiyonel radyofrekans yönteminde mikro iğnelerle ciltte küçük delikler açılır. Cilt küçük delikleri onarırken kendini de yenilemiş olur. Aynı zamanda cilt altına verilen radyofrekans enerjisi ile cilt altı 60 dereceye kadar ısıtılır. Bu ısınma ile kollajen lifler kısalır, cildin toparlanma ve sıkılaşması sağlanır.Ek olarak ısı etkisi ile kollajen sentezi uyarılarak zamanla ciltte onarılma ve yenilenme sağlanır.

Fraksiyonel radyofrekans tedavisinin etkileri ne zaman görülür?

Fraksiyonel radyofrekans uygulamasının hemen sonrasında yenilenmiş, sıkılaşmış bir cilt ortaya çıkar. En iyi sonuç 3-4. haftada görülmeye başlar.

Fraksiyonel radyofrekans  ne sıklıkta uygulanmalıdır?

Fraksiyonel radyofrekans yöntemi 1 ay arayla 3-4 seans uygulanması idealdir. Cildin ihtiyacına göre seans aralıkları ve sayısı dermatoloji uzmanı tarafından belirlenir. Ortalama 1 yıl boyunca etkinliğinin korur.

Fraksiyonel radyofrekans  tedavisinden sonra günlük yaşama dönülebilir mi?

Fraksiyonel radyofrekans uygulaması sonrasında sosyal ve iş yaşamına hemen dönülebilir. Uygulamaya bağlı ciltte hafif bir kızarıklık ve şişkinlik görülebilse de hafif bir kapatıcı ile kolaylıkla gizlenebilir ve ertesi gün bu etkiler geçer. Ciltte ısınmaya bağlı kuruluk gerçekleşir ise nemlendirici uygulanarak cilt rahatlatılabilir. 

Fraksiyonel radyofrekans hangi yöntemlerle bir arada uygulanabilir?

Fraksiyonel radyofrekans uygulaması ile ciltte açılan küçük delikler sayesinde bakım kremleri gibi ürünler çok daha iyi emileceği için faydaları daha çok artar. Fraksiyonel radyofrekans işlemi PRP veya mezoterapi ile beraber uygulanabilir. İşlemin hemen sonrasında PRP veya mezoterapi ürünleri uygulanması ciltteki yenilenme ve sıkılaşma etkisini daha da arttırır, ciltte taze ve parlak bir görünüm oluşturur.

Fraksiyonel radyofrekans  yönteminin lazerlere avantajı nedir?

Fraksiyonel radyofrekans yönteminin yaz aylarında da güvenle uygulanabilir olması cilt yenilemede kullanılan lazerlere göre onu daha avantajlı yapmaktadır.  Uygulamadan sonra güneşe maruz kalındığında ise lazerlerde olduğu gibi lekelenme riski yoktur. Ayrıca bu işlem esnasında ve sonrasında hiçbir yan etki oluşmaz, son derece güvenli bir sistemdir.

 

Paylaş